Výstava a autorské čtení v Plzni

Už při otevření naší první výstavy v brněnské nemocnici, jsme si slíbily, že tahle výstava bude otevřená (= že se její obsah bude rozšiřovat a proměňovat) a že bude putovní.
Poznaly jsme se "anonymně" na internetu a teprve poté jsme přesouvaly naše setkávání do reálného světa. Víme tudíž, jak těžký je se sejít, když jsme z různých koutů naší republiky. A nemáme volňásky na český dráhy. Prostě: chápeme, že pro některé z vás není možné táhnout se přes celou republiku na otočku kvůli naší výstavě nebo pokecu s náma. 
Takže i proto je výstava putovní. 
Vystavovaly jsme v Brně, v Praze, v Domažlicích, teď je na řadě Plzeň!

Začínáme v pátek 29. ledna od 10 hodin v iAteliéru (Perlová 68/7, Plzeň). 

Tam se sejdeme: Kristýna, Zuz, Martina a Jana (Moni je mimo ČR). Rozvěsíme fotky a nachystáme interaktivní instalace na hraní a k snědku pro vás i pro nás (o instalacích asi ještě napíšu podrobnější článek… zajímá vás to?).
Ateliér bude veřejnosti přístupný rovnou už od 10 hodin. Zároveň je celý páteční den věnovaný prostoru pro média. Milí novináři a reportéři, můžete přijít si s námi popovídat, udělat rozhovor a možná vám dovolíme i pěknou fotečku 🙂
 
Od 11 hodin dostane prostor host naší plzeňské akce – Simona a její beseda pro studenty střední školy. Simi s ppp spojuje osobní zkušenost a zamýšlí se této oblasti do budoucna věnovat na profesionální úrovni. Beseda bude probíhat otevřenou formou s možností volné diskuze.  
 
Večer v 19,00 otevřeme výstavu v oficiálnějším duchu. Slavnostně nás uvede za iAteliér Roman Muchka a my proneseme pár vět o fotovýstavě, jak vznikala, co fotky ukazují a co neukazují. 
V 21. hodin se ateliér zavře a fotky půjdou spát. A my taky. Nebo slavit. Nebo tak něco.
 

V sobotu, 30. ledna bude ateliér k návštěvám otevřen zase od 10. hodin.

Můžete přijít, prohlédnout si fotky, popovídat si s náma, užít si našich instalací a podívat se na tělo/jídlo/ppp z jiného úhlu pohledu.
 
Od 10.00  a později pak ještě od 14.00 bude probíhat naše autorské čtení. Přečteme vám vybrané pasáže z naší knihy Porouchané poruchou příjmu potravy a přidáme vlastní osobní zápisky. O tom, jak se žije s poruchou příjmu potravy, o tom, jak se žije bez ní, co se nám honí hlavou a s čím se potýkáme v každodenním fungováním. Tyhle zápisky jsme doposud nikde nečetly a veřejně neprezentovaly. Je to velká věc a velká výzva. Jedna věc je něco si v zápalu/záchvatu nadrat do deníčku a druhá věc je to pak vyslovit nahlas. Před blízkými přáteli i úplně neznámými lidmi. A před sebou! 
 
Na sobotu jsme pozvaly i psychoterapeutku mgr. Terezu Nagy, která je odbornou podporou našeho projektu. Tereza se v minulosti potýkala s anorexií a dalšíma psychickýma nepohodama… Proto je pro nás její odborný pohled dvojnásobným přínosem. Tereza ví, o čem mluví. A neni to proto, že si to přečetla ve vysokoškolských skriptech. Je to skvělá, vyrovnaná ženská s obrovskou dávkou empatie. Nebudu tady pokračovat ve výpisu jejích superlativ (je to prostě osobnost, tečka), ale zmínim o ní ještě dvě podstatný věci:
– Tereza o svém životě napsala knížku, která není suchým klasickým popisem průběhu anorexie, ale dívá se na život v souvislostech…
– Tereza vede specializované terapeutické skupiny pro lidi trpící poruchou příjmu potravy a poskytuje psychologickou podporu a vedení při tzv. "doléčování" – tj. po propuštění z hospitalizací na ppp odděleních, po ukončení intenzivních stacionářů atd.
 
Sobotní program končí v 18.00. 
To pak zase sbalíme fotky, odinstalujeme instalace a rozjedeme se každá do toho svého kouta republiky…
 
Tak přijďte. Je to velká událost!
 
 

Napsat komentář

Close Menu