Výzkum: internet a poruchy příjmu potravy

Poruchy příjmu potravy v dnešních dnech úzce souvisí s internetem. Aby ne, co dneska s internetem nesouvisí, že jo.
Pokud se s ppp potýkáte, pravděpodobně moc dobře znáte pro-ana komunitu, anebo také různé podpůrné komunity, kde se naopak holky/ženy navzájem podporují v léčbě a uzdravování z ppp. Náš projekt je právě takovou komunitou, a přestože jsme akční i v offlinu, bez naší online komunikace by jen těžko kdy začal fungovat.

Kdybych se přes blogovou sféru nespojila s holkama, který se snažily pohnout lepším směrem místo každodenního utápění se v sebelítosti a zoufalství z vlastní choré mysli, nevím, za jak dlouho by se mi povedlo vybudovat si na sebe zdravý náhled.
Jestli vůbec.

A taky nevim, jestli bych se vůbec někdy cejtila tolik mizerně, kdybych bývala nenašla fotky holek, co se v rámci "uzdravování se" z ppp snaží stát kulturistkami, super jogínkami, bio-vegan eaterkami nebo mistry světa v potetovanosti.
Asi ne.

Holt všechno má svý pro i proti. A záleží na každym člověku, jak co vnímá a co si pouští do života.

Každopádně zpět k internetu. Jak to máte vy? Jakou roli ve vašem vztahu k tělu nebo ppp hraje net se vším všudy – online zprávy, blogy, instagram, face?

Obrátila se na nás slečna zapojená do výzkumu pod hlavičkou Masarykovy univerzity a několik z nás od projektu se zúčastnilo rozhovoru na výše nastíněné téma. Výzkum stále ještě probíhá. Jestli se chcete zapojit, jděte do toho!
Rozhovor je anonymní a lze jej případně udělat i přes skype.

(víc info v celém článku)

 

Obracíme se s prosbou o spolupráci na ty z vás, kteří se potýkáte nebo jste se v minulosti potýkali s poruchou příjmu potravy.

Katedra psychologie Fakulta sociálních studií MU realizuje výzkum, který se snaží zjistit, jak mladí lidé s poruchami příjmu potravy (od 13 do 28 let) používají internet a digitální média.
Výzkum probíhá formou rozhovoru a je zcela anonymní.
Podrobnější informace naleznete zde:
http://thinline.fss.muni.cz/o-projektu/kvalitativni-cast

Podobný výzkum zatím v České republice neproběhl, a proto pokud byste se rozhodli na výzkumu podílet, výrazně tím přispějete rozšíření poznatků v této oblasti. V případě zájmu, prosíme, kontaktujte kolegyni na e-mail:
hana.tomicova@mail.muni.cz.

Každá zkušenost je pro nás cenná.

 

Napsat komentář

Close Menu