Film ke shlédnutí: Ženy pro měny

"Ženy pro měny je film o ženách, které naplno prožívají současné trendy a žijí pod taktovkou všudypřítomného ideálu dokonalého ženského těla…"

 

http://www.csfd.cz/film/178909-zeny-pro-meny/?type=1

Před nějakým časem mi milý pustil zajímavý dokumentární film. Ze začátku jsem se lámala smíchy, jedna z hlavních hrdinek popisovala, jak chodí nakupovat, jak se stará o svůj vzhled a když si zoufala, že její kalhoty nejsou tak originální, protože je má i Dara Rolins, skoro jsem děkovala, že mám na sobě tepláky… Dále dokument pokračuje již starší paní, která má neskonalou potřebu vylepšit si poprsí, aby to vypadalo dobře v šatech a poté mladičkou přirozeně krásnou, zrzavou, pihovatou sportovkyní, která jen tak z hecu jde na modelingový casting, uspěje a pokračování přestává být vtipné. Tyto tragikomické příběhy jsou proloženy redaktorkou ženského časopisu a jejími hloupými odpověďmi na zvídavé otázky a radikálními slečnami z feministické skupiny. 

Dokument je velice trefný. Protože zachycuje různě ujeté náhledy na tělo, krásu, vzhled a tak dále. Upřímně řečeno jsem ho nemohla dokoukat v momentě, kdy se odehrávala stará známá situace s potenciální novou supermodelkou: "Ty míry bychom museli upravit. Jíš třeba sladké? Tučné?" Au au au. Zabolelo mě u srdce. A u žaludku. A musela jsem to stopnout. 

Tedy film Ženy pro měny rozhodnně stojí za shlédnutí, pokud se jakkoliv zabýváte tělem a vzhledem nebo pokud se chcete zasmát nebo i zaplakat.

Napsat komentář

Close Menu