Aktuální cíl: nehubnout a nezešílet z toho

V poslední době (asi od Vánoc) jsem se zařekla, že nebudu cíleně hubnout.
Nechci přibírat. Vlastně chci hubnout. Nebo aspoň zaseknout svojí váhu na týhle nízký hranici, kdy moje BMI koketuje s podváhovou škatulkou.
Ale i nechci hubnout.
Nechci řešit svou váhu a tělesný rozměry, proporce, vzhled obecně.
Chci, aby moje tělo sloužilo mně, ne já jemu. 
Chci být plodná. Zdravá (za tuhle zimu jsem ani jednu nemarodila!). Odolná. V klidu.
 
Takže jako reálně splnitelný cíl pro tuto chvíli jsem si dala: nehubnout. Prostě "jenom" nehubnout. Přestat s redukční dietou. Jíst normálně, tzn. zrušit svou kategorii zakázaných jídel a potravin.
Daří se mi to. Už 3. měsíc.
Brnkačka? Ani bych neřekla.
Moje pocity a ujetiny kolem jídla svýho těla během týhle doby by v soupisu vydaly na pořádně dlouhej elaborát. Nebudu nic předstírat, cejtim se hrozně.
Nicméně držim se svýho cíle: nehubnout! Nebýt na redukční dietě.
Dalším krokem by mělo nejspíš být: přestat lpět na svý váze. Přijmout fakt, že můžu přibrat a že to není špatný.
To zatim nedokážu.
Zjištění (během minulýho měsíce), že jsem přibrala 1-2 kg, ve mně vyvolalo výbuch a spustilo pořádnou vlnu rozhozenosti. A do toho přišlo ještě projektový focení… Pokud se přestanu stydět, možná o tom taky napíšu.
Nicméně! I přesto jsem se vydržela neodchýlit od svýho plánu a nehubnout. Byla jsem v několika pořádnejch pokušeních. Hned nabíledni bylo pár "skvělých řešení": detoxový den (v podstatě hladovka nebo jen pití, případně zelenina), kompenzování (všechno, co snim, zase vycvičim) a hubnoucí týden (prostě najetí na redukci).
Nic z toho jsem neudělala.
 
Možná jsem skvělá a měla bych si zatleskat a poplácat se hrdě po svejch (jen v mých očích/reálně: vyber správnou variantu) obloučkejch stehnech.
 
 

Napsat komentář

Close Menu